وارد حساب کاربری خود نشده اید!

9 راهکار ساده برای بالا بردن حجم موها

23 f 1397 - 3:32 ب.ظ
مقالات بهداشتی

اگر موهای نازکی دارید که اتفاقا بلند هم هست کاملا طبیعی است که کم‌حجم به نظر برسد. حالا اگر دل‌تان می‌خواهد تغییری در موهای‌تان بدهید نباید قیچی را بردارید و فقط طول آنها را کوتاه کنید.

هر روز بعد از شانه زدن موهای‌تان، چاره‌ای ندارید جز اینکه با یک دسته از آنها شاید هم چند تار از آنها که روی برس یا شانه سرتان باقی مانده‌اند خداحافظی کنید! با این اوصاف هر روز با یک نگاه نگران، حجم موهای‌تان را در آینه بررسی می‌کنید شاید حجم موهای شما اصلا کم نباشد و فقط چند اشتباه کوچک باعث کم‌پشت به نظر رسیدن‌شان شود.

برس‌تان را درست انتخاب کنید

اگر بنا دارید به موهای‌تان حجم دهید، بهتر است از برس‌های تخت یا فلزی استفاده نکنید. برس‌های گرد که با آنها بیشتر موهای‌تان را سشوار می‌کشید برای حجم دادن به موهای شما بهترین گزینه هستند؛ بنابراین هر زمانی که احساس کردید می‌خواهید به موهای‌تان حجم دهید با این برس‌ها زلف‌های‌تان را شانه بزنید.

وقتی موهای‌تان را زیادی داغ می‌کنید

استفاده از گرما برای آرایش موها از جمله صاف یا فر کردن‌شان در مقدار مناسب می‌تواند شکل موهای شما را دلخواه و جذاب کند اما وقتی این گرما بیش از حد زیاد شود، قطعا به موهای شما صدمه می‌زند. یادتان باشد یک محصول آرایشی مو ممکن است تا 400 درجه هم داغ شود اما این دلیل نمی‌شود که شما از این حرارت برای شکل دادن به موهای‌تان استفاده کنید.

چنین حرارتی می‌تواند به پوشش موی شما صدمه بزند و در نهایت باعث شکستگی‌شان شود که این مسئله  به خودی خود باعث کم‌حجم شدن موها می‌شود. در عین حال می‌توانید پیش از استفاده از چنین وسایلی از محافظ‌های حرارتی هم استفاده کنید.

موهای‌تان را صحیح کوتاه کنید

اگر موهای نازکی دارید که اتفاقا بلند هم هست کاملا طبیعی است که کم‌حجم به نظر برسد. حالا اگر دل‌تان می‌خواهد تغییری در موهای‌تان بدهید نباید قیچی را بردارید و فقط طول آنها را کوتاه کنید. موهای‌تان را لایه‌لایه کوتاه کنید. طول هر لایه باید در اندازه متوسط کوتاه شود. در این صورت موهای‌تان روی هم می‌ریزد و پرحجم به نظر می‌رسد؛ آن هم بدون اینکه به لحاظ قدی کوتاه شده باشد.

موهای‌تان را زیادی کوتاه نکنید

برای خانم‌هایی که اندازه موی‌شان تا روی شانه یا بلندتر است،  کوتاه کردن بیش از حد مو ممکن است باعث شود حجم موهای‌شان ناگهان خیلی کمتر به نظر برسد؛ بنابراین اگر دنبال تغییری در شکل موهای‌تان هستید، می‌توانید سراغ چتری بروید یا اینکه فقط جلوی موهای‌تان را تا حدی کوتاه کنید که بخشی از آن روی پیشانی قرار بگیرد. در این صورت موهای‌تان پرحجم‌تر به نظر می‌رسد.

موهای‌تان را زیادی تیره کرده‌اید؟

رنگ‌های تیره معمولا در زمستان روی موهای خانم‌ها می‌نشینند. با این حال اگر شما نگران حجم موهای‌تان هستید، بهتر است سراغ رنگی دو، سه درجه روشن‌تر بروید. باید این نکته را بدانید که وقتی موهای‌تان را خیلی تیره می‌کنید، فرق شما خیلی مشخص می‌شود و زیادی پهن به نظر می‌رسد. به این ترتیب است که حجم مو هم خیلی کمتر از آن چیزی که هست نشان داده می‌شود. با این حال اگر رنگ موی خود را بیش از حد دوست دارید می‌توانید از ترفند سایه چشم و ابرو برای پوشش فرق خود استفاده کنید.

های‌لایت را به موهای‌تان اضافه کنید

اگر می‌خواهید موهای‌تان از آنچه که هست پرحجم‌تر به نظر برسد نباید فقط از یک تک‌رنگ برای‌شان استفاده کنید. سراغ های‌لایت بروید. های‌لایت متفاوت از رنگ موی زمینه شما به رشته موهای‌تان عمق می‌دهد؛ بنابراین فقط از یک توناژ رنگی برای موهای‌تان استفاده نکنید. های‌لایتی با رنگ متفاوت را هم اضافه کنید تا حجم موهای‌تان بیشتر به نظر برسد.

موهای‌تان را جمع نکنید

شما با جمع کردن موهای‌تان درواقع فولیکول‌های مو را جمع می‌کنید و سبب شکستگی‌شان می‌شوید و در نهایت ریزش مو و کم‌حجمی از جدی‌ترین تبعات جمع کردن و بستن مو به حالت دم‌اسبی است؛ بنابراین نباید دائم موهای خود را ببندید.

رنگ پوست = رنگ مو!

اگر رنگ پوست صورت شما زیادی سفید است و در عین حال رنگ موی سرتان هم بلوند پلاتینیومی است، پس اصلا جای تعجبی ندارد اگر موهای‌تان کم‌حجم به نظر برسد. با این وصف هرچه رنگ موی سر شما به رنگ پوست‌تان نزدیک‌تر باشد، حجم موی‌تان کمتر به نظر می‌رسد.

شما محصولات را اشتباهی انتخاب کرده‌اید

اگر کیفیت موهای‌تان برای شما اهمیت دارد باید محصولات مناسب با آنها را انتخاب کنید. در این زمینه دقت کنید تجویزهای دیگران که برای خودشان موثر بوده نمی‌تواند به طور قطع برای شما هم همان اثرات مثبت را در پی داشته باشد. به طور کلی محصولاتی با پایه روغنی و سیلیکونی با خوابیدن در لا به لای مو می‌توانند در ضخیم نشان دادن تارهای آن تاثیرگذار باشند.